Proje Açıklaması

DORAEMON

 

Doraemon tüm çocuk programları içinde en yüksek TRP’ye sahip ve en beğenilen IP’dir.

360 derece yaklaşımıyla en yaygın lisanslama ağına sahiptir.* 100 milyon kopyalık satışıyla dünyanın en çok satan mangaları arasındadır.

Doraemon çizgi filmlerinde şu değerlere önem verilir: Dürüstlük, Azim, Cesaret ve Saygı. Ayrıca Doraemon çocuklara toplumsal bilinç de aşılar. Sokak hayvanlarına sevgi, global ısınmaya karşı mücadele, yeşile karşı sevgi ve çevre kirliliğine karşı mücadele bunlardan bazılarıdır.

Japon kültürüne sunduğu hizmetlerden ötürü Mart 2008’de, Japon Dış işleri Bakanı Doraemon’u ilk “anime büyükelçi” olarak atamıştır. *Asya rakamları baz alınmıştır!

JAPON MANGA SERİSİ

Doraemon, Fujiko F. Fujio tarafından yaratılan bir Japon manga serisidir. Mangası 1969 yılında, animesi TV’de 1979 yılında yayınlanmıştır. 2000’e yakın bölümü olan ve yeni bölüm yapımı halen devam eden Doraemon Japonya’daki en ünlü animedir.Japonlar Doraemon’u Japon kütürünü tanıtan Anime Elçisi olarak benimsemişlerdir.

DORAEMON ÜRÜNLERİ

Animation International Turkey ailesi olarak, markamız olan Japon anime serisi Doraemon’un ürünlerini Türkiye pazarına sunmuş bulunuyoruz.

Other License Products